![Εκτυπώσιμη μορφή Εκτυπώσιμη μορφή](http://imfth.gr/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
Ημερομηνία:
Παρασκευή, 20 Σεπτέμβριος, 2013 - 09:00 έως Σάββατο, 21 Σεπτέμβριος, 2013 - 08:45
Η 1η καθιερωμένη Ιερά Αγρυπνία της Παρασκευής στην πόλη της Λαμίας για το νέο Εκκλησιαστικό έτος πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου το βράδυ, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Λαμίας. Στην Ιερά Αγρυπνία Ιερούργησαν ο Προϊστάμενος του Μητροπολιτικού Ναού και Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος της Μητροπόλεως μας Πρωτοπρ. Νεόφυτος Ραφαηλίδης, ο οποίος εκήρυξε και τον θείο λόγο και ο Αρχιδιάκονος της Μητροπόλεώς μας π. Αθανάσιος Κυρίτσης και συμμετείχαν πολλοί πιστοί της Λαμίας.
Το υπόλοιπο πρόγραμμα των Ιερών Αγρυπνιών της Παρασκευής μπορείτε να δείτε ΕΔΩ
Άλμπουμ φωτογραφιών: